Ramazan Projeleri

Rahmet mevsimi mübarek Ramazan ayı hayır, bereket ve mutluluğun bolca yayıldığı bir aydır. Bu ayda her mazlum sofra diğer aylarda olmayan bereket ve bolluğu yaşamaktadır. Kurum olarak bu rahmet ayından bizde istifade etmek ve mazlum coğrafyalarda mutluluk olmak için elimizden geleni yapmaktayız.

Acil Yardım

İhsan ve Vefa Derneği olarak, doğal afetler ve krizlerden etkilenen bölgelere çeşitli acil müdahale faaliyetleri yapmaktayız. Kurum olarak Suriye, Yemen, Bangladeş ve Gazze Şeridi’ndeki birçok acil destek kampanyasına katkıda bulunduk.

Cami Projeleri

Camiiler Müslüman toplumların ortak mirasları ve ibadet maksatlı toplandıkları meclislerdir. İslam medeniyetinin simgelerinden olan camilere destek ve inşa projelerine yardımlarımızı sürdürmekteyiz

Ev Restorasyon ve Onarım Projeleri

Binlerce aile yaşam koşullarına elverişli olmayan yerlerde, sabır ve sebatla, Allah’ın(azze ve celle) onları terk etmeyeceği umuduyla yaşam mücadelesi vermektedir. Kurum olarak sizleri, muhtaç ve çaresiz ailelerin evlerinin inşasına katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

Hasta Fonu Projeleri

Uzman doktorların kontrolünde yapılmayan her tıbbi müdahale de binlerce hamile kadın doğum sırasında can vermekte, yüz binlerce çocuk önlenebilir hastalıklara müdahale olmaması nedeniyle hayatını kaybetmektedir.  Kurum olarak ihtiyaç sahibi hastalara destek sağlamaktayız.

Su Kuyusu Projeleri

Su, dünya üzerinde bulunan her canlının en temel ve gerekli ihtiyacıdır. Suyun ekliği hastalıkların, salgınların, kıtlık ve göç gibi birçok riskin ortaya çıkmasına neden olur. Kurum olarak temiz su eksikliği yaşayan beldelerde hayat olmaya çalışıyoruz.

Özel ihtiyaçları olan kişilerin Sponsorluğu Projesi

Engelli bireyler ile ilgili birçok hikâyeye şahit olduk. Dünya Sağlık Örgütü Raporlarına göre engelli bireylerin, günlük yaşamlarını engelleyen durumları onların en muzdarip hissettikleri durumdur. Biz İhsan ve Vefa Derneği olarak engelli kardeşlerimizin engellerini birlikte aşmak için çabalıyoruz.

Yetim Sponsorluğu Projesi

Dünyada aynı acıyı paylaşan 170 milyondan fazla yetim var. Çoğu şefkatten yoksun, maddi ve sosyal bakıma ihtiyaç duymaktadır. Biz İhsan ve Vefa Derneği olarak yetimlerin mahrumiyetini azaltmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Kurum olarak yüzlerce yetime sponsorluk yapmaktayız.

Yoksul Aile Sponsorluğu Projesi

Dünya nüfusunun neredeyse yarısı yoksulluk sınırında ve bunların 1,3 milyarı aşırı yoksulluk içinde yaşam mücadelesi vermektedir. Kurum olarak çalışma alanlarımızda yoksulluğun arttığı bölgeler mevcut olup temel gıda ve içme suyu temini için çalışıyoruz.